ÖNCE ECZACIYIM...

“Önce Eczacıyım” demiştim meslek içerisinde yaşadığım her an…


Genç Eczacı adaylarıyla birlikte olduğumuz toplantılarda onlara "Önce iyi Eczacı olacaksın" düşüncesini aktarmaya çalıştım…


“İyi Eczacı Olmak” birincil öneme sahip ve mesleğimizin kökü…


Bir adım sonrasını tanımlamak gerekirse;


“İnsan Sağlığı”


İnsanlar bizlerden bu önemli kavramı bekliyorlar. Bizler bu taleplere mesleki bilgimiz ve donanımımız, aldığımız güçlü etik anlayış ve insan sağlığına verdiğimiz değerle cevap veriyoruz. Bu doğru yaklaşımların yanına, sürekli yenileşerek gelişmeyi içine alan, günümüzün en önemli kavramlarından İnovasyonu da koymalıyız.

Taleplere hızlı, etkili ve doğru şekilde cevap verebilmenin en önemli yollarından birisi de “İnovasyon”dur. İnovasyon tüm kurum ve kuruluşları zaman içerisinde içerisine almış ve bir çok ülke gibi Türkiye’de de önemini artırmıştır. Olumluya odaklı, istenen, beklenen değişimlerin sağlanmasının en önemli yollarından birisidir İnovasyon yapabilmek.


İnovasyon’un kaynakları ise öncelikle düşünmek ve üretmektir. Düşünmeyi, üretmeyi sağlayabilecek atmosferleri oluşturmaktır. Oluşturduğunuz atmosferi yaygınlaştırmak, katılımı çoğaltmak ve projelendirerek sonuçlandırmaktır.


Bizler Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği olarak mesleğimizden aldığımız güçle, geleceğe dönük inovatif uygulamları bulmak hedefiyle hazırlıyoruz bir çok projemizi… Gençlerin dinamizmini, enerjilerini, üretimlerini yakalamak istediğimiz "Farmafikir" projesinde olduğu gibi... Türkiye ve K.K.T.C’nde ki Eczacılık Fakültelerindeki genç meslektaşlarımız yol arkadaşımız oldu. Her birinin heyecanını, motivasyonunu kattık projenin içerisine ve hepsi birbirinden değerli, güvenilir, kullanışlı projelere sahip olduk. Daha da önemlisi gelecek adına her yıl onlarca projenin ortaya çıkabileceği büyük bir aile oluşturduk.


Sağlık adına çıktığımız yolda;


Önce “İyi Bir Eczacı” olmayı,


Sonra yeniliklere açık olarak, inovatif yaklaşımlarla “Üretmeyi”


En temel önceliklerimize aldık…


Ecz. Armağan ENER

Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Önceki Yazıları